מזרח אחר: אפגניסטן, פקיסטן וקשמיר

מזרח אחר

חלק א': פקיסטן וקשמיר

פקיסטן מטלטלת בין רחשי אחד הסכסוכים האלימים ביותר על פני כדור הארץ לבין ישובים שלווים בשולי הרי ההימלאיה. רשמי ביקור ממעצמת הגרעין המוסלמית הראשונה, שנקרעת בין שמרנות דתית קיצונית למודרנה חילונית: מסע בין איסלמבאד לחבל קשמיר, שבו המרחק בין גן עדן לגיהינום נמדד במטרים ספורים…וגם: מהו סוד אריכות הימים של תושבי הרי קרקוראם, שמחזיקים בשיא עולמי של תושבים בני 100 ויותר.

חלק ב': אפגניסטן בצומת דרכים

מדוע שלוש מעצמות ניסו לשלוט ב-100 השנים האחרונות באחת המדינות העניות בתבל…ונכשלו ? מה נותר מקאבול, העיר של רודף העפיפונים ? האם חל מהפך במעמד האישה ומדוע נשות אפגניסטן חוששות להישאר לבד עם הגברים האפגנים אחרי נסיגת כוחות נאט"ו מהמדינה ? אפגניסטן בצומת דרכים בין דמוקרטיזציה לחזרה לשלטון הטליבאן. נשוחח עם אפגנים ואפגניות מוטרדים…וגם עם היהודי האפגאני האחרון בבית הכנסת בקאבול.

הייתה הרצאה מרתקת. למדנו הרבה ואתה מעביר את החומר באופן מקצועי שכייף להאזין לך.

אגיגדור קהלני

עוד לא ״התאוששנו״ מהרצאתך על אתרי אונסק״ו המופלאה והמפתיעה

דובה קריאמשרד הביטחון

היתה זאת זכות גדולה ועונג לשמוע הרצאתך על תימן הכל כך מעניינת, כל כך מלומדת, רצינית, איכותית, מושקעת ואותנטית

מלי פיליפסבורןיהוד

בזכות השקעתך הרבה, תרמת לתובנה ולחוויה לימודית בקרב המשתתפים

מיה אורון ולירון שחםירושלים

כל מילה שאכתוב, תצמצם את רגעי הקסם שחוויתי בהרצאתך על אתרי אונסק״ו

מירי טלחדרה

המסעות האין סופיים שלו ברחבי הגלובוס למקומות שכף רגלו של ישראלי לא תגיע רק מחזקת את הרעיון של איש מרתק המציץ מעבר למסכים ומגלה עולמות וסיפורים מרתקים

ורה וייסהאוניברסיטה הפתוחה

אני רוצה להמליץ בחום על המרצה נפתלי הילגר. הרצאותיו ייחודיות, מרתקות ומעניינות ומשלבות באופן מושלם בין היסטוריה וידע עמוק לבין סיפורי מסע, צחוק ותמונות מרהיבות.

ריקי יאירהאוניברסיטה הפתוחה

נפתלי הילגר, מרצה, צלם גאוגרפי וחוקר תרבויות. צלם מערכת וכתב "מסע אחר". מצלם עבור סוכנות LAIF ומגזינים בארץ ובעולם. חלוץ במסעות צילום בצפון קוריאה ובמדינות האסלאם, ביניהן איראן, סעודיה, לבנון, סוריה, לוב, דובאי, אפגניסטן, פקיסטן ואינדונזיה.

מומחה לתימן ויהדות תימן, בין הישראלים הראשונים שביקרו בתימן כבר בשנות ה-80.

תערוכות צילומים: מוזיאון ישראל ומוזיאון לאומנות האסלאם בירושלים (2011), סן פרנציסקו (2013), יוסטון/טקסס (2014), המוזיאון היהודי בפראג (2016), לויוויל/קנטקי (2017), מרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל רחובות (2017), ניו יורק (2018), מוזיאון ארץ ישראל ת"א (2018)

צילומיו זכו במקום ה-1 בתחרות "השערים הנבחרים" ב-20 שנות המגזין "מסע אחר".

naftlai